Organizacja

Zarówno przedszkole jak i szkoła terapeutyczna Dobry Start to kameralne placówki specjalizujące się w edukacji i terapii dzieci z autyzmem. Znajdujemy się w Warszawie, w dzielnicy Białołęka – jesteśmy jednymi z niewielu placówek specjalnych w tej dzielnicy.

Zapraszamy do Dobrego Startu dzieci, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (na czas edukacji przedszkolnej lub edukacji szkolnej), wydane przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, z uwagi na:

• autyzm, Z. Aspergera,
  • autyzm i niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim,
  • autyzm i niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Szczegóły organizacyjne dot. przedszkola i szkoły znajdą Państwo na naszej stronie www. w zakładkach, odpowiednio: Przedszkole, Szkoła.

Działamy codziennie, od poniedziałku do piątku, przez cały rok, z wyjątkiem ferii zimowych oraz przerwy wakacyjnej (2 tygodnie – przedszkole, 3 tygodnie – szkoła) oraz dni ustawowo wolnych od pracy.

Podopieczni przedszkola oraz dzieci spoza przedszkola – do czasu podjęcia nauki w szkole, mogą realizować w naszej placówce również bezpłatną terapię z zakresu WWR – wczesnego wspomagania Rozwoju oraz bezpłatną terapię w ramach programu „Za życiem”.

W szczególnych sytuacjach, istnieje możliwość nauczania wyłącznie indywidualnego zarówno w przedszkolu jak i w szkole, w tym również na terenie domu ucznia.

Kadrę Dobrego Startu tworzy zespół młodych, energicznych, dobrze wyszkolonych terapeutów – nauczycieli, dla których praca z dziećmi z autyzmem jest jednocześnie pasją.