VB-MAPP

Autyzm to zaburzenie rozwojowe, które jest jeszcze nie do końca poznane, dlatego trudno jednoznacznie określić jego podłoże. Dzieci z autyzmem wymagają szczególnej opieki oraz nauczenia ich umiejętności, które są ogólnie akceptowalne przez społeczeństwo. Terapie behawioralne przynoszą najlepsze rezultaty w pracy z dziećmi dotkniętymi autyzmem i pozwalają osiągnąć zadowalające efekty w poprawie określonych zachowań. Nasze przedszkole stosuje specjalne metody terapeutyczne na podstawie programu VB-MAPP, za pomocą którego można na bieżąco śledzić postępy dziecka oraz diagnozować zaburzenia rozwojowe, które wymagają dodatkowej pracy.

VB-MAPP – Warszawa

Nasze przedszkole realizuje terapie behawioralne w oparciu o sprawdzone metody dopasowane do potrzeb i zaburzeń rozwojowych dziecka. Terapeuci starają się jak najprecyzyjniej trafić z programem zajęć, aby terapia przyniosła najlepsze rezultaty i wpłynęła korzystnie na rozwój malucha. VB-MAPP to program do oceny kamieni milowych dziecka i planowania terapii, za pomocą którego można zdiagnozować indywidualne potrzeby dziecka. Nasi terapeuci wykorzystują to narzędzie, aby poznać, na jakim etapie osiągania umiejętności społecznych jest dziecko oraz w jakie dziedziny rozwoju należy włożyć dodatkową pracę. Program VB-MAPP pozwala zdiagnozować braki rozwojowe dziecka i na tej podstawie zaplanować indywidualnie dopasowaną terapię behawioralną. Ocenie poddawane są między innymi takie sfery jak:
  • umiejętności werbalne,
  • zdolności manualne,
  • zachowania społeczne,
  • reakcje motoryczne.
Program VB-MAPP jest realizowany przez doświadczonego terapeutę, który jest w stanie trafnie ocenić zaburzenia rozwojowe i na tej podstawie zaplanować dalszą pracę z maluchem. Dzięki temu terapia behawioralna przynosi zadowalające rezultaty i potrafi znacznie poprawić zdolności społeczne dzieci dotkniętych autyzmem.

VB-MAPP – skuteczny program terapii behawioralnej

Nasze przedszkole to miejsce, w którym Państwa dziecko będzie czuło się bezpiecznie oraz nauczy się prawidłowych zachowań społecznych. Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego podopiecznego, dlatego terapię behawioralną realizujemy na podstawie wnikliwej oceny rozwoju poprzez stosowanie VB-MAPP. Stawiamy na stałą współpracę z rodzicami, dlatego na podstawie VB-MAPP jesteśmy w stanie poinstruować Państwa, jakie ćwiczenia z dzieckiem można wykonywać w domu. Nasze przedszkole terapeutyczne znajduje się w Warszawie i jest nowocześnie wyposażoną placówką ukierunkowaną na pracę z dziećmi dotkniętymi autyzmem. Zapraszamy do kontaktu.